HAFİF ÇELİK YAPILAR

0.8mm -1.6mm kalınlıklarında değişen galvanizli hafif çelik sac, roll-form makinaları ile şekillendirilerek (soğuk haddeleme) statik hesaplara uygun profiller haline getirilir. Bu profiller kaynak kullanılmadan vida ve perçin sistemi ile birleştirilir ve yapının karkas sistemi oluşturulur. Taşıyıcı duvarlar, döşeme ve çatı yapısını içeren karkas sistem, uygun görülen kaplamalar yapılarak tam olarak rijit hale getirilir.

TEMEL BETONU

Toprak seviyesinden yaklaşık 30 cm yüksekliğinde, donatılı basit kiriş sistemli mütemadi temel yapılır. Taşıyıcı duvarlar betonarme temel beton kirişlere ankre edilir. Kalan boşluklar blokaj yapılarak doldurulur. Döşeme, hasır çelik donatılı beton dökülerek oluşturulur.

Dış duvarlar : 140 mm Roll-From makinasından çekilmiş çelik karkas sistem, arada Taş Yünü İzolasyon, Çelik karkas Üzeri 10mm Betopan veya OSB Levha / Taşonit / Söve / Mantolama / Yapılan / Ahşap Kaplama / Siding / Komposizt ve Dış cephe boyası.

İç Duvarlar : 90 mm Çelik karkas , Arada Taş Yünü İzalasyon, Çelik üzeri Betopan OSB veya Alçıpan kaplama, Alçıpan üzeri sıva / Ahşap Kaplama/ Duvar Kağıdı ve boya uygulaması.

Çatı Kaplama : Çelik karkas üzeri 11mm OSB, OSB üzeri Membran, Metal Kiremit / Single / Taş Kiremit / Sandwich Panel/ Ondolin.

Tavan Kaplama :  Cam Yünü izolasyon, Alçıpan levha veya Ahşap lambiri üzeri sıva ve boya uygulaması.

Aksesuar ve Diğer :  Dış kapı Çelik kapı, İç kapılar Amerikan panel kapı, Pencereler ısıcamlı PVC, Islak Hacimler fayans, yer döşemeleri Laminant, TSE standartlarına uygun Elektirik  ve Vitrifiye malzemeleri.

Kaplama, İzolasyon ve aksesuar gibi tüm malzeme seçenekleri, projeniz ve tercihleriniz doğrultusunda dilediğiniz şekilde değiştirilebilir esnekliktedir.